Ale moze sie to zmieni.... Kieeeeedyś:> HeHe

Nie 7:35, 30 Kwi 2006 Zobacz profil autora

Hmm... coz by rzec??
Sport poprostu wspanialy:P

Tutaj rowniez jak w NBA toczy sie juz PlayOff.

Jednak tutaj mamy wiecej niespodzianek, mimo ze rowniez I runda:P

Detroit Red Wings, ktora typowana jest do mistrzostwa przegrywa 3:1 z Edmonton Oilers, czyzby odpadla w I rundzie? jezeli sie teraz nie postara??

Zacięta walka toczy sie miedzy Carolina Huricanes a Montreal Canadiens gdzie stan rozrywek jest 2:2

oraz

pomiedzy Buffalo Sabres a Philadelphia Flayers stan rozgrywek rowniez 2:2

Nie 7:46, 30 Kwi 2006 Zobacz profil autora
Kitex

Posty: 166

Skąd: Niedrzwica Duża

Hokeiści Colorado Avalanche pokonali po dogrywce Dallas Stars 3:2 i awansowali do półfinału Konferencji Zachodniej ligi NHL. Pierwszą rundę play off wygrali 4:1, mimo iż faworytami byli rozstawieni z numerem drugim Stars.
Hokeiści "Lawin" sukces zawdzięczają postawie bramkarza Jose Theodore'a - w doliczonym czasie gry obronił 11 strzałów. Zwycięstwo zapewnił im Andrew Brunette, który dobił krążek po strzale Joe Sakica. Wcześniej było odwrotnie - lewoskrzydłowy Avalanche asystował przy golu kapitana drużyny. W ekipie "Lawin" wystąpił urodzony w Polsce Wojtek Wolski, ale nie należał do wyróżniających się graczy.

Do półfinału Konferencji Zachodniej awansowali również San Jose Sharks, którzy na wyjeździe wygrali z wyżej notowanymi Nashville Predators 2:1, a w serii triumfowali 4:1. Podobnie jak w meczu Avalanche-Stars w pierwszoplanowej roli wystąpił bramkarz - Vesa Toskala (Sharks), który obronił 34 z 35 strzałów.

Buffalo Sabres wygrali u siebie z Philadelphia Flyers 3:0 i objęli prowadzenie 3:2 w serii do czterech wygranych. Bramkarz gospodarzy - tegoroczny debiutant w lidze NHL - Ryan Miller obronił 24 strzały. W rywalizacji Sabres-Flyers wszystkie spotkania wygrali gospodarze. Szósty mecz odbędzie się we wtorek w Filadelfii.

Carolina Hurricanes pokonali przed własną publicznością Montreal Canadiens 2:1. Dzięki tej wygranej objęli prowadzenie 3:2 w pierwszej rundzie play off. Tak jak i w innych niedzielnych meczach największą gwiazdą rozegranego w Raleigh spotkania był bramkarz gospodarzy Cam Ward - skapitulował tylko po jednym z 31 strzałów rywali.

Posty: 197

Hokeiści Edmonton Oilers wygrali we własnej hali z Detroit Red Wings 4:3 i niespodziewanie awansowali do półfinału Konferencji Zachodniej ligi NHL. Rywalizację z rozstawionymi z numerem pierwszym "Czerwonymi Skrzydłami" wygrali 4:2.
Edmonton Oilers - Detroit Red Wings 4:3 (Edmonton wygrało rywalizację 4-2)

O sukcesie "Nafciarzy" przesądziła trzecia tercja, w której strzelili wszystkie cztery gole. Po dwa trafienia zanotowali Fernando Pisani i Ales Hemsky. Ten ostatni zdobył bramkę na wagę awansu do kolejnej rundy na minutę przed końcem gry.

Dla Oilers to pierwsza wygrana seria play off od 1998 roku. Z kolei Red Wings (w sezonie zasadniczym mieli najlepszy bilans w NHL) stali się siódmą drużyną od 1994 roku, która przegrała w rywalizacji z ósmą ekipą konferencji. W niedzielę z dalszej walki o Puchar Stanleya odpadł także rozstawiony z numerem dwa zespół Dallas Stars (wyeliminowani przez Colorado Avalanche).

Anaheim Mighty Ducks - Calgary Flames 2:1 (Stan rywalizacji 3-3)

Hokeiści Anaheim Mighty Ducks wygrali na swoim lodowisku z Calgary

Flames 2:1 i wyrównali stan rywalizacji na 3:3. O awansie do drugiej rundy zadecyduje środowy mecz w Calgary.

Cenne zwycięstwo "Potężne Kaczory" zawdzięczają obrońcy Scottowi Niedermayerowi, który w 15. minucie trzeciej tercji zdobył decydującą bramkę. Na słowa uznania zasłużył również golkiper gospodarzy Ilja Bryzgałow, który obronił 21 strzałów.

Pozdrawiam Cool

Wto 10:49, 02 Maj 2006 Zobacz profil autora
Assarius

Posty: 197

Czeski hokeista Jaromir Jagr, grający w klubie NHL New York Rangers, przejdzie w poniedziałek operację lewego barku.
Jagr doznał kontuzji w pierwszym meczu pierwszej rundy rozgrywek play off o Puchar Stanelya, w której jego zespół rywalizował z New Jersey Devils. Bark nadwerężył sobie w starciu ze Scottem Gomezem. Pauzował w drugim spotkaniu, ale zagrał w trzecim spotkaniu i znowu zszedł z lodu z bólem.

Jagr w sezonie zasadniczym ligi NHL zdobył 54 bramki i zaliczył 69 asyst. New Jork Rangers w pierwszej rundzie play off przegrali 0:4 rywalizację do czterech zwycięstw z New Jersey Devils.

Pią 15:23, 05 Maj 2006 Zobacz profil autora
Assarius

Posty: 197

Hokeiści Anaheim Mighty Ducks uzupełnili stawkę ośmiu ćwierćfinalistów rozgrywek o Puchar Stanleya. W siódmym meczu pierwszej rundy play off drużyna z Anaheim wygrała w Calgary z zespołem Flames 3:0 i zakończyła rywalizację tych drużyn w play off wygraną 4:3.
W następnej rundzie Mighty Ducks spotkają się z zespołem, Wojtka Wolskiego, Colorado Avalanche. Pozostałe pary ćwierćfinałowe (półfinały Konferencji) tworzą: Ottawa Senators - Buffalo Sabres, Carolina Hurricanes - New Jersey Devils oraz San Jose Sharks - Edmonton Oilers. Początek rywalizacji - w piątek.

- To wspaniałe. Nikt nie wierzył, iż wygramy rywalizację. Ale w siódmym meczu wszystko było piękne, w tym i nasze zwycięstwo - powiedział Fin Teemu Selaenne, zdobywca pierwszej bramki. Pozostałe gole strzelili: Białorusin Rusła Salej i Jeff Friesen.

Dwie bramki goście zdobyli w drugiej tercji, trzecią, Friesen strzałem do pustej bramki 20 sekund przed końcem gry, gdy Flames wycofali bramkarza i wprowadzili dodatkowego napastnika. Calgary Flames - to finaliści poprzednich rozgrywek o Puchar Stanleya (w 2004 r. przegrali w finale z Tampa Bay Lightning).

Broniący Pucharu hokeiści z Tampy zostali wyeliminowani przez Senators (1:4 w play off). Także zdobywcy Pucharu Prezydenta (nagroda dla najlepszej drużyny sezonu zasadniczego), Detroit Red Wings nie sprostali "Nafciarzom" z Edmonton (2:4).

Pią 15:24, 05 Maj 2006 Zobacz profil autora
Assarius

Posty: 197

Post Dramat w Ottawie
Hokeiści Colorado Avalanche, drużyny w której występuje pochodzący z Zabrza Wojtek Wolski, od wyjazdowej porażki 0:5 rozpoczęli rywalizację z Anaheim Mighty Ducks w półfinale Konferencji Zachodniej ligi NHL.
Anaheim Mighty Ducks - Colorado Avalanche 5:0 (Stan rywalizacji 1-0 dla Anaheim)

20-letni Wolski spędził na lodowisku ponad 14 i pół minuty, oddając w tym czasie cztery strzały. Podobnie jak pozostali gracze "Lawiny" nie zdołał pokonać rosyjskiego bramkarza rywali Ilji Bryzgałowa, który w drugim kolejnym meczu w play off zachował czyste konto. Ostatnim bramkarzem, który w pierwszym sezonie w NHL dokonał takiej sztuki był Frank McCool z Toronto, a miało to miejsce w... 1945 roku.

Losy spotkania, które oglądało ponad 17 tys. widzów, rozstrzygnęły się w drugiej tercji, kiedy gospodarze zdobyli cztery gole. Jednego gola i dwie asysty w spotkaniu przeciw byłym kolegom zanotował Fin Teemu Selanne.

Ottawa Senators - Buffalo Sabres 6:7, po dogrywce (Stan rywalizacji 1-0 dla Buffalo)

Dramatyczny mecz zobaczyli kibice w Ottawie. Miejscowi Senators choć pięciokrotnie obejmowali prowadzenie w spotkaniu z Buffalo Sabres, to przegrali po dogrywce 6:7.

Każda z trzech tercji kończyła się remisem 2:2. Gospodarze prowadzili 6:5, ale 10,7 s przed końcem regulaminowego czasu gry Tim Connolly po raz drugi wpisał się na listę strzelców i doprowadził do dogrywki.

W dodatkowym czasie gry goście potrzebowali 18 s, by zdobyć gola. Raya Emety'ego w bramce "Senatorów" pokonał Chris Drury.

Sob 11:42, 06 Maj 2006 Zobacz profil autora
Assarius

Posty: 197

Post Urodziny w złym stylu
W fatalnym guście prezent urodzinowy sprawili hokeiści Carolina Hurricanes bramkarzowi New Jersey Devils, Martinowi Brodeurowi. Sobotni mecz tych drużyn, pierwszy w drugiej rundzie rywalizacji play off, Hurricanes wygrali 6:0.
Brodeur, broniący bramki Devils, 6 maja obchodził 34 urodziny. po stracie szóstego gola zjechał z lodu - w jego miejsce wszedł Scott Clemmensen.

Miniona sobota była nieszczęsnym dniem nie tylko Brodeura, ale całej jego drużyny. Team z Karoliny zakończył bowiem serię 15 kolejnych zwycięstw Devils na lodowiskach NHL (11 w sezonie zasadniczym i cztery w play off). To wyrównany rekord w historii rozgrywek tej ligi, a "Diabły" przegrały po raz pierwszy od 26 marca.

Hokeistów z New Jersey marzeń o sukcesie pozbawił Ray Whitney, który strzelił kolejno dwie bramki Brodeurowi, występującemu po raz 138 z rzędu w meczu play off (to rekord NHL). Za Whitneyem poszli inni - strzelcy dalszych goli: Eric Staal, Cory Stillman, Doug Weight, Rod Brind'Amour oraz debiutujący w NHL bramkarz Cam Ward, który obronił 21 strzałów i odnotował swój pierwszy mecz w play off bez straty gola.

Pięć goli Devils stracili w liczebnym osłabieniu. - Nie byliśmy dzisiaj równorzędnym przeciwnikiem. Nie potrafiliśmy uniknąć kar, a z tego wzięły się potem wszystkie kłopoty - ocenił Brodeur. Bilans kar - to 35 min hokeistów Devils i 19 - Hurricanes.

Nie 9:57, 07 Maj 2006 Zobacz profil autora
Assarius

Posty: 197

Post PlayOff dalej:P
Drużyna Colorado Avalanche, w której występuje Wojtek Wolski, przegrała na wyjeździe z Anaheim Mighty Ducks 0:3 w niedzielnym meczu półfinałowym Konferencji Zachodniej ligi NHL. W rywalizacji do czterech zwycięstw hokeiści gospodarzy prowadzą 2:0.
Bramki dla Mighty Ducks zdobyli Ryan Getzlaf (19; grali w przewadze), Białorusin Rusłan Salej (25) oraz Joffrey Lupul (33). Wolski przebywał na lodowisku przez dziewięć minut. W tym czasie oddał dwa strzały (w pierwszej i trzeciej tercji).

Obydwa obronił Rosjanin Ilja Bryzgałow, który w trzecim kolejnym spotkaniu w play off zachował czyste konto, jako debiutant w rozgrywkach. Tym samym wyrównał... 61-letni rekord Franka McCoola z Toronto. 25-letni Bryzgałow nie puścił gola od prawie 230 minut (obronił 92 strzały).

Trzeci mecz rozegrany zostanie 9 maja w Denver.

W innej niedzielnej konfrontacji w półfinale Konferencji Zachodniej hokeiści San Jose Sharks wygrali z Edmonton Oilers 2:1. Przyjezdni prowadzili od trzeciej minuty po trafieniu Czecha Jaroslava Spacka. Pięć minut później wyrównał kapitan "Rekinów" Patrick Marleau, a decydującą bramkę uzyskał Christian Ehrhoff (24). Drugi mecz odbędzie się w poniedziałek w San Jose

Pon 11:18, 08 Maj 2006 Zobacz profil autora
Assarius

Posty: 197

Hokeiści Carolina Hurricanes pokonali u siebie New Jersey Devils 3:2 po dogrywce w poniedziałkowym meczu półfinału Konferencji Wschodniej ligi NHL. W rywalizacji do
czterech zwycięstw gospoparze prowadzą 2:0.

Spotkanie miało bardzo dramatyczny przebieg. Zespół Hurricanes zdobył gola na 2:2 zaledwie trzy sekundy przed końcową syreną. Autorem trafienia był Eric Staal. W tym momencie miejscowa drużyna grała bez wycofanego na ławkę rezerwowych bramkarza Cama Warda.

Ekipa "Diabłów" moze mówić o pechu, dwukrotnie prowadziła, a jednak została pokonana. Do wygranej brakowało bardzo niewiele, tym bardziej, że po golu Scotta Gomeza na 2:1, do końca rywalizacji pozostawało ledwie 21 sekund. "Myśleliśmy, że zwycięstwo mamy już zapewnione" - przyznał Gomez.

W doliczonym czasie gry bramkę dla Caroliny uzyskał Niclas Wallin.

Równie ciekawy przebieg miały dwie inne poniedziałkowe konfrontacje. Hokeiści Buffalo Sabres po raz drugi ograli na wyjeździe Ottawa Senators, tym razem 2:1. Wszystkie bramki padły w odstępie zaledwie czterech minut, w drugiej tercji. Na trafienia J.P. Dumonta i Jochena Hechta, "Senatorowie" odpowiedzieli tylko golem Chrisa Phillipsa.

Atut własnego lodowiska wykorzystali natomiast zawodnicy San Jose Sharks. W rywalizacji "best of seven" w półfinale Konferencji Zachodniej prowadzą 2:0 z Edmonton Oilers. W poniedziałek "Rekiny" zwyciężyły 2:1.

Bramki dla Sharks strzelili Tom Preissing i Joe Thornton, a dla Oilers - Siergiej Samsonow.

Wto 15:01, 09 Maj 2006 Zobacz profil autora
Assarius

Posty: 197

Hokeiści Buffalo Sabres pokonali na wyjeździe Carolinę Hurricanes 3:2 w pierwszym finałowym meczu Konferencji Wschodniej Pucharu Stanleya. Zwycięstwo tej drużynie zapewnił gol obrońcy Jaya McKee, który trafił do siatki na niespełna dziesięć minut przed końcem spotkania.
Długo pamiętać je będzie Jay McKee. Był to dopiero jego trzeci gol w play offach w karierze. Natomiast w 582 spotkaniach fazy zasadniczej uzyskał siedemnaście bramek.

- To był fantastyczny początek finału konferencji. Wygraliśmy i zdobyłem gola, a przecież strzelanie bramek nie jest moją specjalnością- powiedział Jay McKee.

Krótko przed zdobyciem gola McKee siedział na ławce kar. Gdy wjechał na lód przejął krążek i strzelił.

- Chciałem do kogoś podać, ale wszyscy koledzy byli obstawieni. Postanowiłem strzelić. Było to coś wspaniałego. Koledzy mi gratulowali - powiedział.

W tym spotkaniu obrońcy Buffalo Sabres grali główne role. Prowadzenie dla tego zespołu zdobył w trzeciej minucie Henrik Tallinder. Po niecałych dziesięciu minutach wyrównał Rod Brind'Amour.

Wiele pochwał zebrał również bramkarz Ryan Miller. Obronił on 29 strzałów. - Potrafi podtrzymać na duchu zespół niewiarygodnymi obronami - chwalił swego bramkarza trener Sabres Lindy Ruff.

Rywalizacja do czterech zwycięstw i tytuł mistrza Konferencji Wschodniej będzie kontynuowana w poniedziałek na lodowisku Caroliny.

Nie 16:19, 21 Maj 2006 Zobacz profil autora
Odpowiedz do tematu    Forum www.MojPC.fora.pl Strona Główna » Sport Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)